Boyun estetiği ile zamanın izlerini silmek mümkün. Zaman, güneşe maruz kalma, yerçekimi ve günlük yaşamın stresleri yüzümüze zarar verir: dudak çevresinde derin kırışıklıklar görülür, çene çizgisi gevşer ve boyunda yağlanma ve kıvrımlar meydana gelir. Boyun germe yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilir ve yüzünüze taze ve genç bir görünüm kazandırır.

Kuğu gibi bir boyun estetiğine sahip olmak için vakit kaybetmenize gerek yok, zorlu olmayan iyileşme süreci sayesinde sizi hayal ettiğiniz yaşa geri götürüyoruz. Boyun estetiği için soru işaretiniz gıdı yağlarınız ise bunun da çözümü çok kolay, gıdı liposuction ile sizi boyun bölgenizdeki fazlalıklarınızı da elimine etmiş oluyoruz. Boyun estetiği bir bütün olarak yüz ve dekoltenizin estetiğini tamamlayan en önemli bölgedir.

Boyun Estetiği ile Zamanın İzlerini Silin!

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Boyun Estetiği Nedir?

Boyun germe veya “mini face lift”,cildi ve kasları gererek ve yağları çıkararak yüzünüze genç ve taze bir görünüm veriyor. Prosedüre her zaman olmasa da gıdı liposuction dahil ediliyor. Yağ kütlesine sahip hastalar hem daha zarif hem daha genç bir boyun görünümüne kavuşuyor. Ameliyattan sonra, hastaların hemen hepsi on ila on beş yaş daha genç görünüyor.

Yüz yaşlandıkça yer çekiminin etkisi ile kas gevşemesine, cildimizin daha derin katmanlarının hacim kaybına, cildin yüzeyinde aşınmaya ve yıpranmaya, yüz yapılarının sarkmasına maruz kalıyor. Fazla cilt katlanması nedeniyle de çizgiler geliştiriyor. Bir boyun germe esas olarak listedeki iki maddeyi hedef alıyor; cilt sarkması ve gıdı yağlanması.

Boyun germe ameliyatı ayrıca cildimizin kalınlığını değiştirmekten ziyade yüzdeki yapıları yeniden konumlandırarak, yüzün hacmi eksik kısımlarına dolgunluğu geri yükleyebilir. Bunu gıdıdan vaser liposuction yöntemi ile alınan yağları üst yüze enjekte ederek dolgu etkisi sağlamak mümkün. Ayrıca ince çizgiler ve kırışıklıklar dolgu maddeleri ve / veya ameliyatla tedavi edilebilir.

Boyun Estetiği Neleri Geliştirir?

  • Burun ve dudak çevresindeki “nazolabial” derin kırışıklıkların giderilmesini
  • Fazla yağın olduğu bölgelerin küçültülmesini; Örn: Gıdı, yanaklar
  • Çene ve boyun altındaki cilt sarkmasının giderilmesini
  • Orta yüzün sarkması ile oluşan mutsuz ifadenin giderilmesini

Boyun Estetiği İçin Uygun Adaylar?

  • Cilt sarkmasına sahip fakat hala elastikiyete sahip olan
  • Sigara kullanmayan veya azaltmaya gönüllü olan
  • Gerçekçi beklentilerle prosedüre yaklaşan
  • Genç olmasına rağmen kilo alıp-verme sebebiyle sarkma yaşayan herkes boyun germe “mini face lift” olabilir.

Boyun Estetiği Prosedürü!

Boyun germe işlemleri genel anestezi veya sedasyon altında uygulanabilir. Prosedür hastanın yüz yapısına bağlı olarak değişir yani insizyonların “dikiş izlerinin” nereye yerleştirildiği, yüzün bir veya her iki tarafının aynı anda çalışıp çalışamayacağı, adımların gerçekleşeceği süreç ilk muayenede hasta ile ortak şekilde kararlaştırılır.

Genellikle boyun germe sırasında, kesikler kulakların önündeki favori kısmından ve bazen kulak memesinin arkasından alt kafa derisine kadar yapılır. Cilt kaldırılır, yağ alınır, kaslar sıkılaştırılır, fazla cilt kesilir ve sonra kesileri kapatılır. Sonrası kullanılan özel bandajlar genellikle morarma veya ödemi azaltmak için başın etrafına sarılır.

Boyun Estetiğinde Oluşabilecek Komplikasyonlar Ve Riskler!

Boyun gerilmesinin olası komplikasyonları şunlardır: kanama, enfeksiyon, morarma, düzensiz şişme veya renk değişikliği, anesteziye alerjik reaksiyon, ciltte kabarcıklanma (genellikle sigara içenlerde görülür) ve yüzdeki geçici his kaybı. Op. Dr. Leyla Arvas, boyun germe işleminin risklerini ve faydalarını ameliyattan önce sizinle tartışacaktır.

Ameliyatsız Boyun Estetiği

FDA onaylı cihazlar olan Thermage CPT, Ultherapy, Scarlet S “Altın İğne” gibi teknolojiler ameliyat izi, kesi ve anestezi istemeyen hastaların imdadına yetişiyor.

Thermage, radyofrekans dalgaları ile uygulama yapan cihazlar içinde hem etki , hem güvenlik açısından en ön sırayı alan cihazlardandır. Thermage’ın CPT adı verilen yeni tipi; ağrı hissini de yüksek oranda azaltarak işlem sonrası iyileşme sürecini zorlamadan hızlı ve konforlu tamamlıyor. Cilt altı kolajen üretimini tetikleyerek hem sıkılaşma, hem germe aynı zamanda uzun vadede yenileme sağlıyor.

Ameliyatsız yüz boyun dekolte germe ve kaş kaldırma yöntemi olan ULTHERAPY ultrason “hifu” teknolojisini kullanarak yöntem derin dokulara inerek yoğunlaştırılmış ses dalgalarının yarattığı kontrollü travma sayesinde kolajen üretimi desteklenir. Deride sıkılaşma ve lifting etkisi kendisini gösterir.

Altın iğne “Scarlet S”, kişiye özel steril fraksiyonel mikro iğneler ile hasarlı dokulara radyofrekans teknolojisi ile enerji göndererek ameliyatsız tedavi sağlayan cilt yenileme prosedürüdür.

Boyun Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Boyun estetiği fiyatları yapılan cerrahi yada medikal uygulamaya göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Boyun Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Related projects