PRP Yüz Tedavisi

PRP yüz tedavisi ile gençlik yıllarına geri dönebilirsiniz! Gelişmiş Platelet Zengin Plazma (PRP) uygulamasıyla hem erkek hemde kadın hastalar için cilt gençleştirme, kırışıklık ve yara izlerini azaltmak mümkündür. Yeni hücrelerin üretimini teşvik etmek için kök hücreleri kullanmak son yılların en popüler gençlik uygulamalarından biridir. PRP tedavisi de kişinin kendi hücrelerini kullanarak cildinizde gençlik etkisi oluşturmaktadır.

PRP Yüz Tedavisi Nedir?

PRP (Platelet Rich Plazma), pürüzsüz ve daha genç görünümlü bir cilt elde etmek için kök hücrelerinizi kullanır. Kolajen ve elastin indüksiyonu için mikro iğne ile kişinin kendi kanından elde edilen platelet zengin plazma bileşenleri yüze enjekte edilir.

PRP yüz tedavisi, daha düzgün bir cilt dokusu için kırışıklıkları, kıvrımları ve hatta akne izlerini pürüzsüzleştirmek amacıyla tercih edilir. PRP kişinin kendi kanından elde edildiğinden, alerjik reaksiyon veya cilt hassasiyeti riskini ortadan kaldırır.

Yüz İçin PRP Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

PRP yüz tedavisi herhangi bir dolgu veya botoks yaptırmadan doğal yollarla genç bir cilde ulaşmanızı sağlar. Kendi kanınızdan elde edilen platelet açısından zengin plazma deri altına direkt olarak enjekte edilir. Bu uygulama için anesteziye gerek yoktur. PRP tedavisi anti aging amaçlı olarak cilde uygulanır. İçeriğindeki plateletler, büyüme hormonlarını destekleyerek çalışır. Böylece tembelleşen cilt dokusu kendini toparlar ve daha genç görünür. PRP tedavisinden sonra derideki kolajen miktarı da artar.

PRP tedavisi 3-4 haftada bir uygulanmalıdır. 3-4 seanslık bir tedavi kişinin daha genç ve sağlıklı görünmesi için yeterli olacaktır.

Adım adım PRP yüz uygulaması

PRP tedavisi için önce kişiden 8 ila 20 ml arasında kan alınır ve santrifüj cihazına konulur. Bu cihazın amacı kandaki plateletleri ayrıştırmaktır. Bu ayrışmanın sonunda PRP denilen kan örneği ortaya çıkar. Plateletler açısından oldukça zengin olan bu kan örneği kişinin yüzüne enjekte edilir. Bu uygulama ortalama 10 dakika kadar sürer, acısız bir uygulama olduğu için öğle arasında bile gelip bu işlemi yaptırabilirsiniz. Uygulama sonrası yüzünüzde minimal kızarıkların olması çok normaldir, birkaç saat içinde bu kızarıklıklar kaybolacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.