Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Liposuction uygulamasını zayıflamak için vücut şekillendirme amacıyla değerlendirmelisiniz. Vücudunuzda dengesiz bir yağ dağılımı varsa ve bu yağlardan bir türlü kurtulamıyorsanız aradığınız çözüm Liposuction’da olabilir. Liposuction, vücudunuzdaki fazla yağları vakumla çekerek sizlere daha kıvrımlı ve ince bir vücut yaratır. Doğum kilolarınızdan hızlıca kurtulmak veya zayıflama programından sonra veremediğiniz inatçı yağlardan arınmak için Liposuction ile vücut şekillendirme estetiğini sizlere önerebiliriz.

Vaser Liposuction nedir?

Klasik Liposuction’ın aksine, tek seansta daha fazla yağ aldırmak isteyen hastalar için Vaser Liposuction tercih edilebilir. Vaser ile Liposuction, son yılların etkili incelme işlemlerinden biridir. Bu uygulamada vücuttaki yağlar sıvı hale getirilerek çekilir. Böylece tek seansta klasik Liposuction’a göre daha fazla yağ hücresinden kurtulabilirsiniz. Vaser Liposuction’un ilk adımında ultrason destekli teknoloji sayesinde yağ hücreleri parçalanır. Bu adım sayesinde yağı çevreleyen deri, kaslar ve sinir dokusuna zarar gelmeden sadece yağ hücrelerine odaklanılır.

4D Vaser Liposuction sayesinde kişilerin fazla bölgesel yağları, ihtiyaç duyduğu bölgelere enjekte edilebilir. Böylece vücut şekillendirme amacıyla estetik olan hastalar daha kıvrımlı hatlara sahip olabilir. Ultrason dalgalarını kullanan 4D Vaser Liposuction uygulaması kişilerin göğüslerine, kalçalarına ve yüz bölgesine yağ enjekte edilmesine izin verir.

Vaser Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction yapılacak olan bölge belirlenir ve kalemle çizilir. Bu bölgeden çıkarılacak yağ miktarı öncesinden belirlenir. Daha sonra yağların daha rahat çıkarılması için lokal anestezi yapılır. Ultrason destekli Liposuction ile yağlar önce sıvı forma getirilir, daha sonra minik kesiler yardımıyla bu sıvı yağ dışarı çekilir. Vaser Liposuction uygulamasında 3-4 mm büyüklüğünde kesiler açılır. Ameliyat sonrasında bu kesiler neredeyse görünmez olacaktır.

Daha kıvrımlı hatlara sahip olmak isteyen kişiler, kombine ameliyatlarla yağ enjektesi yaptırabilir. Kişinin fazla yağları meme büyütme, kalça büyütme estetiğinde kullanılabilir.

Vaser Liposuction vücut şekillendirme sonrası iyileşme süreci

Liposuction’dan 8 saat sonra ayağa kalkmaya başlayabilirsiniz. Liposuction’dan sonraki 3-5 gün çok önemlidir. Bu süreçte doktorunuzun önerdiği korseyi mutlaka giymeli, yavaş yavaş yürüyüşlere başlamalısınız. Ameliyattan sonraki ilk 4 hafta korse giymeye devam etmeniz gerekir. Korse giymek, Liposuction ile yağ alınan bölgenin daha hızlı toparlanmasını sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.