Kişinin bıraktığı ilk izlenimde dişler en çok dikkati çeken unsurlandan biridir. Sağlıklı ve güzel dişler, beraberinde güzel bir gülüşü de getirir. Güzel bir gülüşte dişlerin beyazlığı kadar şekli, formu, boyutları, diş diziliminin dudak kalınlığını destekleme şekli, dudakların yapısı ve en önemlisi yüz ile olan uyumları son derece önemli rol oynar.

Ön bölge dişleri için ‘Altın Oran’ denilen ve dişlerin boyutlarının birbiriyle uyumunu gösteren bir oran da mevcuttur. Ancak güzel bir gülüş için sadece dişler yeterli değildir. Dişeti sağlığı ve dişetlerinin görünme oranları da etkilidir. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak yapılan uygulamalar kişinin güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlayacaktır.

Gülüş tasarımında Lamina, Zirkonyum, Emax ve Feldspat gibi metal desteksiz porselen uygulamaları, lazer destekli dişeti estetiği ve ortodonti yer alabilir.  Daha ileri gülüş tasarımlarında plastik cerrahi uzmanı dudak dolgusu, botoks uygulamaları ve çenenin şeklini ilgilendiren tedaviler uygulayabilir.