Göz altı morlukları kişilerin yorgun ve uykusuz görünmelerine yol açar. Hasta olmasanız bile arkadaşlarınızın ‘hasta mısın?’, ‘yorgun görünüyorsun’ tarzındaki yorumlarına sürekli maruz kalabilirsiniz. Göz altı morlukları kadınlarda her ne kadar kapatıcı ile gizlense de erkekler için gizlemek çok mümkün değildir. Eğer siz de göz altındaki koyu renk halkalardan şikayetçiyseniz PRP tedavisi ile bundan kurtulabilirsiniz. PRP, kişinin kendi kanından elde edildiği için herkes için uygun ve yan etki yaratmayan bir tedavi yöntemidir.

PRP hangi bölgeleri tedavi eder?

  • Göz altı pigmentasyon eksikliği ve koyu halkalar
  • Koyu renk pigmentasyonu olan veya göz altı boşlukları olanlar
  • Göz altındaki ince çizgiler, kırışıklıklar ve zayıf doku
  • Göz altı kırışıklıkları, esneklik kaybı
  • Göz altı torbaları

Yukarıdaki sorunlar için en etkili tedavi imkanını PRP ile bulabilirsiniz. PRP, cildin gençleştirilmesi için Trombosit Zengin Plazma (PRP) rejeneratif tedavisini kullanır.

PRP göz altı tedavisi için nasıl kullanılır?

Göz altı ve üst göz kapağı bölgesi için PRP tedavileri rejeneratif tedavilerdir, bu da PRP enjeksiyonu ile vücudun kendi kolajen ve elastin stimülasyonu ile sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmasına yardımcı olur. PRP ile cilt dokusu yenilenir, kademeli olarak göz altınız daha pürüzsüz görünür. Göz altı morlukları için 2-3 ay arayla 3 seans PRP yapılması önerilir.

PRP sonrası iyileşme süreci

PRP tedavisi ortalama bir saat sürer, herhangi bir anestezi kullanılmaz. Göz altı bölgesine PRP enjeksiyonları yapıldığında 2-3 gün boyunca göz altınız daha hacimli görünecektir. Daha sonra bu hacim vücut tarafından emilir. Kademeli doku tedavisi başlar ve 3 ay boyunca bu tedavi kendiliğinden devam eder. PRP tedavisinden sonra en etkili sonucu 3-4 ay sonra görebilirsiniz.

PRP tedavileri, sadece göz altındaki morluklara karşı değil yaşlanma belirtilerinin (ince çizgiler, sarkan cilt yapısı, hacim kaybı, derin kırışıklıklar, pigmentasyon) hepsinde iyileşmeye yol açar.

Göz altı morluklarının iyileştirilmesi 

Koyu renk pigmentasyonu olan göz altı dokusunda oldukça fazla hacim kaybı vardır. Göz altı boşluklarını azaltmak ve iyi sonuçlar elde etmek için, PRP tedavisiyle birlikte göz altı ışık dolgusunu da yaptırabilirsiniz. Böylece göz altındaki çöküklük ortadan kalkar, göz altınız daha pürüzsüz görünür. Göz altı ışık dolgusu 6-10 ay süre ile hacim verirken, PRP, cilt kalınlığı, sertlik ve doku gelişimi için kolajen ve elastikiyeti uyarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir