Diyetisyen Cihan Koç, 1998 yılında İstanbul’da doğdu, üniversiteye kadar eğitimini burada tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanarak lisans eğitimi için Kıbrıs’a yerleşti. 4 yıl boyunca oldukça dinamik bir eğitim hayatı geçiren Cihan Koç edindiği başarılarla üniversitenin reklam yüzü oldu, sonrasında Kıbrıs’ın tamamında oldukça tanınır bir hale geldi. Bu sebeple özellikle Beslenme ve Diyetetik alanına ilgi duyan genç bireylerin bilgi almasında ve geleceğe dönük kariyer planlamalarında oldukça yol gösterici oldu. Bu süreçte 100’den fazla lokal ve global şirketle çalışmalar yaparak kariyerinin temelini sağlam bir şekilde oluşturdu.

Staj eğitimlerini sırasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi ve Uzman Diyetisyen Orçun Kürüm ile tamamlayan Cihan Koç 2020 yılında lisans eğitimini tamamlayıp tekrar İstanbul’a döndü.

Tez konusu olarak günümüzde hala çalışmaların yetersiz olduğu “Sosyal Medyanın Obezite Üzerindeki Etkileri” başlığını seçerek bu alanda dünyada çalışmalar yürüten ilk diyetisyenlerden biri oldu.

Burada lokal olarak bilinirlik sağlayan Cihan kısa süre içerisinde Quartz Clinique diyetisyeni olarak faaliyet göstermeye başladı. Obezite, sporcu beslenmesi, gebelik öncesi ve sonrası beslenme, onkoloji beslenmesi, tıbbi beslenme alanları başta olmak üzere danışanlarına hizmet vermektedir.

Bedeninizin En İyisi Olun!

Beslenmemizi kontrol altına almak zordur. Ama çoğu zaman bunu olması gerekenden çok daha zor hale getiriyoruz. Birlikte, en sağlıklı olmanız için sürdürülebilir yollar bulabiliriz. Pratik becerilerle, kişisel beslenme ve beden hedeflerinize mümkün olduğunu düşündüğünüzden daha kısa sürede ulaşmanız için daha sağlıklı bir yaşam tarzına doğru rehberlik edeceğiz. Beslenme felsefemiz, sezgisel yemek yeme, vücudunuzu dinleme ve yiyeceklerle barış içinde yaşamanıza dayanır. Beslenme danışmanımız sayesinde, sağlığınız ve yiyecek seçimleri söz konusu olduğunda bir farkındalık geliştirmeye yardımcı oluyoruz. Vücudun yeni durumu kabulünü teşvik ediyoruz ve her koşulda önce sağlığı savunuyoruz. Mutsuz beden imajı, kim olmamız gerektiğini düşündüğümüz ve gerçekte kim olduğumuz arasındaki kopukluktan kaynaklanır. Modaya uygun her yeni diyetin, bizi toplumumuzun imkansız güzellik standartlarına uyacak şekile dönüştürecek, aradığımız sihirli cevap olduğuna yıllarca inandırıldık. Ve işe yaramadığında, başarısız olduğumuzu sandık. 

Diyet zihniyetinden kurtulmak için diyetisyenimiz ile birlikte çalışalım ve vücudunuzun ne istediğini ve neye ihtiyacı olduğunu dinlemeyi ve ona güvenmeyi birlikte öğrenelim. Bu, sürdürülebilir bir yemek düzeni sağlama yoludur. Kronik diyetin psikolojik etkileri son derece zararlı olabilir. Bu zararlı dönemlerin üstesinden gelmenize, diyetinizi sonsuza dek bırakmanıza ve kendinizle ve yeme düzeninizle barışmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Yiyecekler, vücut olumsuzlukları veya egzersizle ilgili düşüncelerin tüketilmesinin hayatınızdan daha fazla çalmasına izin vermeyin. Hayattan zevk alma, yemek yemenin ve kendin olmanın tadını çıkarma zamanı! 

Dikkatli bir yeme uygulamasıyla beden ve zihnin bağlantısı, mutlu ve doyurucu bir gıda-yaşam dengesini destekler. Yemeğin tadını çıkarın ve kendiniz olmanın tadını çıkarın! Dikkatli bir yeme uygulamasıyla beden ve zihnin bağlantısı, mutlu ve doyurucu bir gıda-yaşam dengesini destekler. Dikkatli bir yeme uygulamasıyla beden ve zihnin gerçek bağlantısı, cihaz destekleri sayesinde optimum seviyede beden imajınızı olmak istediğiniz hale dönüştürmemizi sağlıyor.

İlk 30 DK Yeme Düzeninizle Tanışalım!

Ücretsiz 30 Dakikalık Danışmanlık 

Tam olarak neye ihtiyacınız olduğundan emin değil misiniz? Diyetisyenimiz ile 30 dakikalık ücretsiz bir görüşme planlayalım, size daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

 Beslenme Koçluğu  – Bir Diyetisyenle beslenme koçluğu, sağlıklı değişiklikler yapmak için ihtiyacınız olan doğru bilgileri almanızı sağlamanın en iyi yoludur. Sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzınıza dahil ederken, onu keyifli, sürdürülebilir ve stressiz hale getirmek için yeni stratejiler öğrenin. Soruları yanıtlamak ve sorumluluk konusunda size yardımcı olmak için her adımda orada olacağız. 

Diyetisyen Fiyat ve Paketleri 

Fiyatlandırma ve paketlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Quartz Clinique diyetisyen hizmetine +905424647433 nolu telefon numarası üzerinden ulaşıp detaylı bilgi istemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir