Yüzünüzdeki kırışıkları azaltmak ve daha dolgun bir yüze sahip olmayı kim istemez? Yüz dolgusu denildiğinde aklınıza ilk olarak asit dolgular gelebilir. Kimyasal bazlı dolgular yüzde ister istemez yapay ve donuk bir hava bırakabiliyor. Gelişen estetik teknolojisi sayesinde artık kişinin kendi yağları yüz gençleştirmek için kullanılabiliyor. En doğal yöntemlerle ameliyatsız bir gençlik etkisi yakalamak istiyorsanız size yağ enjeksiyonunu tavsiye ediyoruz. Yağ enjeksiyonunda tamamen kendi vücut yağınız kullanılarak yüzünüzdeki çöküklükler doldurulur, kırışıklar daha pürüzsüz bir hale getirilir ve cilt kaliteniz arttırılır. Yağ transferi için öncelikle Vaser Liposuction yöntemiyle bölgesel yağınız çekilir. Ayrıştırma işleminden geçirilen yağ dokusu yüzünüzü şekillendirmek için ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu yüzünüzde iz bırakmaz, kendi yağınız kullanıldığı için alerji yaratmaz.

Yağ transferi nedir?

Yüze yağ enjeksiyonu vücudun bir bölgesinden çekilen yağın ( genellikle karın, uyluk ve kalça bölgesi) yüzdeki zayıf bölgelere aktarılmasıdır. Yüzünüzde dolgunlaştırmak istediğiniz bölgelere göre ihtiyacınız olan yağ miktarı değişkenlik gösterebilir. Genellikle 10-50 cc arasındaki yağ yüz gençleştirmek için yeterli olacaktır. Yüze yağ transferi gözaltına, yanaklara, elmacık kemiklerine, çeneye, dudaklara ve göz çevresindeki kırışıklara yapılabilir. Yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında yapılır, işlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Yağ enjeksiyonunu ihtiyaç halinde tekrar yaptırabilirsiniz.

Yüz gençleştirme için tamamen doğal, uzun ömürlü bir çözüm

Yağ transferi yüzde dudak dolgunlaştırmak, göz altı torbaları azaltmak, alın çizgilerini doldurmak, kırışıkları yok etmek ve çene şekillendirmek için kullanılabilir. Yağ dokusu yüzünüzle tamamen birleşeceği için mimikleriniz ile uyumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Yağ transferi sayesinde incelen deri yapınız daha kaliteli bir hale gelir. Cildiniz gençleşmeye ve pürüzsüz görünmeye başlar. Yüze yapılan yağ enjeksiyonlarının %30’u zamanla eriyerek yok olur. Yüz bölgesi çok hareketli olmadığından enjekte edilen yağların %70’i ömür boyu kalıcı olabilir. Tabii burada hastanın kilo alıp verme yoğunluğu da önemlidir. Yüzünüzdeki yağlar, tıpkı vücudunuzdaki diğer yağlar gibi kilo verdikçe eriyecektir.

Yağ transferinin avantajları:

  • Mimikleriniz ile uyumlu sonuçlar ortaya çıkarır
  • Cilt kalitenizi arttırır
  • Sonuçlarını anında görebilirsiniz
  • Herhangi bir iz kalmaz
  • Cerrahi müdahale gerektirmez

Yağ enjeksiyonu nasıl gençlik etkisi sağlayabilir?

Yüze yapılan yağ transferi yıllar önce yara izlerini tedavi etmek için kullanılırdı. Yıllar içinde gelişen estetik teknolojisiyle Liposuction tekniği gelişti ve yağ hücrelerinin gençlik etkisi keşfedildi. Bugün ise yağ dokusu artık yüzde dolgunluk ve gençlik etkisi yaratmak için sık sık tercih edilen bir yöntem haline geldi. Yüze yapılan yağ enjeksiyonu zamanla cilt kalitesini arttırır, kırışıkları yok eder ve sarkmaları toparlar. Bunun sebebi enjekte edilen yağ hücrelerinin kök hücre içermesidir. Yani yağ dokusundaki bu kök hücreler yüzün daha sağlıklı ve genç olması için cildi destekler. Böylece cildiniz hem dolgun görünür hem de gençleşir.

Yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci

Yüze yapılan yağ enjeksiyonu sonrası günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yüzünüzü ilk 3-5 gün boyunca baş aşağı eğmemeniz gerekir. Yağ enjeksiyonundan sonraki ilk günler hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu süreçte ağrı kesici kullanmak sizi daha rahat hissettirecektir. Uygulama yapılan bölgede şişlik görünebilir. Yüzdeki yağların mimikleriniz ile birleşmesi ve en doğal sonucu görmek için 3 ay beklemenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.