Boyun ve Gıdı Estetiği Nedir?

Boyun ve gıdı estetiği, yüz ve dekolte bölgesi arasındaki deformasyonları gidermek amacıyla yapılır. Boyun ve gıdı estetiğinde fazla olan yağ dokusu Vaser Liposuction ile çekilerek, fazla olan yağ dışarı atılır. Aynı zamanda fazla deri de kesilerek kişiye daha genç ve estetik görünen boyun bölgesi yaratılır.

Boyun ve gıdı bölgesi genetik faktörler, kilo alıp verme, yaşlanma gibi etkenlerden dolayı sarkabilir. Sarkan boyun bölgesi kişileri olduğundan daha yaşlı ve somurtkan gösterebilir. Gıdı ve boyun bölgesinin sarkarak birleştiği durumlarda yüze mutsuz ve solgun bir ifade yerleşir. Bu durumdan kurtulmak ve daha genç görünmek için boyun ve gıdı estetiği yaptırabilirsiniz.

Boyun ve Gıdı Estetiğinde Vaser Liposuction Nasıl Kullanılır?

Boyun ve gıdı estetiğinde, vaser liposuction kullanılarak fazla olan yağ dokusu dışarı atılır. Liposuction yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgenin hızla iyileşmesi için korse giyilmesi gerekir. Korse kullanımı ile derinin yeni yerine daha hızlı alışması sağlanır.

Boyun ve gıdı estetiği ortalama 1 saat kadar sürer, işlem lokal anestezi altında gerçekleşir, ameliyattan sonra hastanede kalmanız gerekmez. Vaser Liposuction tekniğinde çene altından minik bir kesi açılır. Bu kesiden girilerek önce lazer yardımıyla bu bölgedeki yağ eritilir, daha sonra liposuction ile yağ çekimi yapılır. Boyun ve gıdı estetiğinde, sarkmalar da tedavi edilir. Eğer kişinin boynunda sarkma problemi varsa ameliyat dahilinde fazla olan deri kesilerek daha gergin bir boyun yaratılır.

Boyun Estetiğinde Cerrahi Olmayan Yöntemler Nelerdir?

Boyun estetiği profilimizi etkileyen önemli bir unsurdur. Boyun ve dekolte bölgesinde ince kırışıklıklar şeklinde oluşan bu görünüm, dolgu mezoterapi veya thermage gibi ameliyatsız yöntemlerle de giderilebilir. Ameliyat olmak istemeyen ya da henüz germe gerektirmeyen durumlarda uygulanabilir.