Ulthera seansı, yüz germe ameliyatı olmadan genç görünmenizi sağlayacak! Ulthera yani Ultherapy ultrason ve ses dalgalarını kullanarak cildin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Cildiniz sarkmaya başladıysa ve kırışıklıklarınız artık gözle görülür bir şekilde arttıysa Ulthera sizin için uygun bir işlemdir. Ameliyat olmadan, ağrı hissetmeden ve iz kalmadan genç görünmenin sırrını arıyorsanız Ulthera cildinize çok iyi gelecektir. Bu işlemin temel amacı cildin alt tabakalarına ulaşarak kolajen dokusunun uyarılmasıdır. Böylece cildiniz kendi kendini gençleştirme sürecine başlayacaktır.

Ulthera nedir?

Ulthera odaklanmış ses dalgalarından meydana gelir. Bu uygulamada ultrason enerjisi kullanarak cildin 5 mm altına kadar inilebilir. Ciltte herhangi bir iz veya hasar bırakmadan cildin kolajen dokusu uyarılır. Böylece cilt kolajen üretimini arttırır ve kendini yenilemeye başlar. Deri altındaki bağ dokusu, subdermal tabakayı tetikleyerek cildin yavaşlayan kolajen üretimini hızlandırır. Bu işlemde ortaya çıkan ısı sayesinde cilt altında iyileşme yani sıkılaşma süreci başlar. Bu sayede tıpkı yüz germe ameliyatında olduğu gibi sıkı ve genç bir cilt elde edilir.

Ulthera hangi sorunları tedavi eder?

Ulthera seansı özellikle cilt sıkılaştırmak için uygulanır. Ulthera uygulamasında cilt altı dokularında gevşeme, sarkma ve yumuşama tedavi edilir. Ortalama ulthera seansı 30 dakika ila 60 dakika arasında sürer. Ulthera ile yüz germe işleminde yüzün daha gergin olması ve sarkmaya başlayan yanakların daha sıkı görünmesi hedeflenir. Ulthera seansının sonunda daha genç ve dinamik görüneceksiniz. Cilt altı bağ dokusu bu işlemde daha güçlenerek yaşlanma süreci yavaşlatılır.

Ulthera uygulamasında 1,5 mm’lik başlıklar sayesinde kırışıklarınız da yok edilebilir. Diğer lazer uygulamalarından farklı olarak Ulthera işleminden sonra cildiniz de kızarıklık olmaz, soyulma problemi görünmez. Ulthera cildinizde herhangi bir hasar bırakmadan göz etrafındaki kırışıkları, boyundaki kırışıkları ve dudak çevresindeki kırışıkları tedavi ederek pürüzsüzleştirir.

Ulthera nasıl yapılır?

Ulthera seansı tamamen konforlu geçer. Öncelikle ameliyatsız yüz germe için gelen hastanın cilt sorunları ve kırışıkları Ulthera cihazının görüntüleme ekranında incelenir. Cilt altı dokularının görülebildiği Ulthera cihazı soruna yönelik olarak hedeflenen bölgeye odaklanmış termal ısı gönderir. Cildin 4.5 mm altına gönderilen bu ısı sayesinde stimulasyon artar. Cilt altı dokusu kendi kendini yenilemeye ve ekstra kolajen üretmeye başlar. Kolajen üretimi de cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Ulthera hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Jaw line ( çene çizgisi)
  • Boyun ve gıdı bölgesi
  • Alın bölgesi
  • Kaş
  • Üst göz kapakları
  • Dekolte bölgesi
  • Yanak bölgesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir