Ultherapy ile boyun germe oldukça pratik ve etkili sonuçlar yaratır. Yaş faktörünün etkisi ve boyun derisinin ince olması yaşlılık etkilerinin ilk olarak boyunda görülmesine sebep olur. Tıpkı göz çevresinde olduğu gibi boyun bölgesinde de yaşlılık izlerini görmek çok kolaydır. Kırışan boyun derisi zamanla sarkmaya başlar ve yüzün olduğundan yaşlı görünmesine sebep olur. Ulthera, boyun bölgesinin gerilerek daha sıkı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Ultherapy, cilt altındaki bağ dokusuna ulaşarak kolajen üretimini sağlar. Cildin en alt tabakasında yarattığı ısı sayesinde cilt kendini yenileme sürecine girer ve boyun germe etkisini gerçekleştirir.

Ultherapy ile boyun germe işlemi nasıl yapılır?

Ultherapy, boyun bölgesindeki sarkmayı toparlayarak daha sıkı görünmesini hedefler. Ulthera teknolojisi ses dalgalarını kullanarak lifting yani yukarı doğru kaldırma etkisi gösterir. Ulthera ile boyun germe işlemi için Ulthera başlığı ile kişilerin boyun bölgesinin 4,5 mm altına enerji gönderilir. Ses dalgalarının ortaya çıkardığı bu enerji cildin en alt tabakasında kolajen üretimini uyarır. Kolajen üretiminin ortaya çıkmasıyla boyun bölgesi yukarı doğru çekilir, kırışıklar ortadan kaldırılır.

Ulthera ile boyun germe işlemi ne kadar sürer?

Ulthera ile tek bir bölgenin tedavisi ortalama 25 dakika sürer. Tüm yüz ve boyun bölgesi seansı 45 dakika ila 50 dakika arasında sürebilir. Eğer yüzünüzde de kırışıklar arttıysa boyun germe işlemi ile birlikte yüz germe uygulaması da yaptırmanızı öneririz. Tek seans Ulthera yaptırmak yeterli olacaktır.

Ulthera’nın diğer işlemlerden farkı nedir?

Ulthera, boyun germe için tercih edilen diğer işlemlerden farklı olarak cilt altı dokusunu görüntüleyerek doğru noktalara odaklanır. Aynı zamanda Ulthera, diğer boyun germe işlemlerine göre daha derine etki ederek daha kalıcı sonuçlar yaratır. Bu da Ulthera’nın daha sıkı ve toparlayıcı etkisinin ortaya çıkmasını sağlar. Ulthera’nın en önemli avantajlarından biri de her mevsim uygulanabilir olması ve tek seansın yeterli olmasıdır.

Ulthera kimlere uygundur?

Ulthera teknolojisi yeni başlayan kırışıklar ve hafif dereceli sarkmalar için uygundur. Ulthera ile boyun germe her yaş grubuna uygundur. Eğer kişilerin çok ileri dereceli sarkmaları varsa boyun germe ameliyatı daha uygun olacaktır. Boyun germe ameliyatından sonra Ulthera yaptırarak gençlik etkisini arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir