Vuvoplasti estetiği, genital bölgedeki dış dudak estetiğidir. Genital bölgenin estetik görünmesinde dış dudaklar önemli bir rol oynar. Dış dudakların sarkık olduğu durumlarda kadınlar kendini güvende hissetmez, yaz aylarında bikini ve mayo giymeye çekinir. Genital bölgedeki dış dudakların sarkması aynı zamanda cinsel ilişkiyi de etkiler. Bu bölgedeki şekil bozuklukları ve hacim değişiklikleri vuvoplasti estetiği ile düzeltilebilir. Neredeyse hiçbir iz kalmadan tamamlanabilen bu estetik sayesinde kadınlar hayatlarına güven içinde devam edebiliyorlar.

Dış dudak estetiği sonrası normal doğum yapılabilir mi?

Vuvoplasti ( dış dudak estetiği ) ameliyatı dış dudakları sarkan ve estetik dışı görünen kişiler için uygundur. Dış dudak estetiğinden sonra normal doğum yapabilirsiniz. Fakat normal doğumun etkisi, aşırı kilo alıp verme ve yaş faktörünün eklenmesiyle vuvoplasti ameliyatının etkisini daha az görebilirsiniz. Bu nedenle dış dudak estetiğini en çok doğum sonrası öneriyoruz. Doğumdan bir sene sonra dış dudaklarınızı küçülterek ameliyatın etkisini kalıcı bir hale getirebilirsiniz.

Vuvoplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Vuvoplasti ameliyatı oldukça pratik bir ameliyattır. Kişinin dış dudaklarındaki şikayetine göre bu ameliyatın teknikleri değişebilir. Sadece dış dudaklar çevresinde ameliyat planlanıyorsa lokal anestezi tercih edilir. Vuvoplasti ile farklı ameliyatlar kombinlenecekse genel anestezi daha uygun olacaktır. Eğer kişinin genital bölgesindeki dış dudakları zayıfsa, kişinin bölgesel yağları transfer edilerek dış dudakları daha dolgun bir hale getirilir. Eğer hasta kalın ve büyük dış dudaklardan şikayetçiyse liposuction ile hastanın dış dudakları daha küçük ve sıkı bir hale getirilir. Sarkan dış dudaklar toparlanarak kişiye daha genç bir genital bölge yaratılır.

Dış dudak estetiği (Vuvoplasti) sonrası iyileşme süreci

Genital bölgeye yapılan estetik ameliyatlardan sonra iyileşme sürecine çok iyi özen gösterilmesi gerekir. Bu bölgenin temizliği iyileşme sürecinde önemli rol oynar. Ameliyat edilen bölgenin şişmemesi için buz masajı yapılması önerilir. Hekiminizin verdiği kremleri düzenli uygulayarak bu bölgenin iyileşme sürecini kontrol edebilirsiniz.

Ameliyattan sonra bir ay boyunca ağır sporlardan uzak durmalı, cinsel ilişkiye girmemelisiniz. İlk günlerde şişlik ve morluk görebilirsiniz, normaldir. Zamanla ödem geçecektir. 3.ayın sonunda dış dudaklarınız da estetik ameliyatın sonuçlarını en iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Genital bölge estetiği için diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir