Selülit tedavisi için mezoterapi günümüzün en yaygın selülit çözümlerinden biridir. Kadınların en büyük kabuslarından biri selülittir. Selülit vücudu yağlı, sağlıksız ve estetik dışı gösterebilir. Vücudunuzda selülitler varsa bunlardan kurtulmanın ne kadar zor olduğunu deneyimlemişsinizdir. Spor yapmak, bol bol su içmek veya selülit kremleri kullanmak maalesef %100 çözüm getirmiyor. Günümüz estetik teknolojileri sayesinde artık selülitlerden ve onların yarattığı estetik dışı görüntülerden kurtulmak mümkün. Selülit tedavisi için mezoterapi yaptırabilir, daha genç ve sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Selülit tedavisi için mezoterapi nasıl kullanılır?

Mezoterapi, gençleşmek, sıkılaştırmak, ton eşitlemek ve kırışıkları tedavi etmek için oluşturulmuş bir tedavidir. Bunların yanı sıra selüliti azaltmak ve kilo verme sürecini desteklemek, çatlakları gidermek de mezoterapinin faydalarından birkaçıdır. Mezoterapi kilo verme sonrası sarkan cildi toparlayarak cildin sıkılaşmasını sağlar.

Tedavi, doğal ekstraktların yanı sıra amino asitler, farmasötikler ve vitaminlerin cildin orta katmanlarına enjekte edilmesiyle elde edilir. Bu karışım, bölgesel metabolizmanın hızlanmasına ve dolayısıyla bölgesel yağ kaybına, cilt sıkılığına ve selülitin önemli ölçüde azaltılmasına yol açar.

Mezoterapi ne amaçla kullanılır?

Mezoterapi, yüz, vücut için ve ayrıca el ve boyun gençleştirmede kullanılabilir. Liposuction aksine, mezoterapi selüliti de tedavi eder.

Mezoterapi, doğrudan selülit alanlarına enjekte edilir. Bu da işlemin hedef odaklı olduğunu gösterir. Sonuç olarak, cilt renginin eşit ve pürüzsüz göründüğü selülitsüz bir cilt ortaya çıkar ve yağ birikintileri vücuttan temizlenir.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Bazı doğal özler, amino asitler, ilaçlar ve vitaminler içeren özel formülü, deri altına subdermal olarak enjekte edilir. Çözelti hücreleri yeniden canlandırır, bu da hücrelerin daha aktif hale gelmesini sağlar ve daha fazla kolajen ve elastin üretimini uyarır.
Mezoterapi selülit olan bölgelere enjekte edildiğinde formülü, hücrelerin bölgesel metabolik hızı arttırarak yağ depolamasını önler ve bu da mevcut yağ hücrelerini parçalara ayırır. Vücut enjeksiyonları, uylukları, üst bacaklar, üst kollar, boyun bölgesi gibi yağlanmanın ve selülitin yoğun olduğu bölgelere uygulanır. Mezoterapi 20 yaşının üzerindeki hastalara önerilir, en etkili sonuç için 4-6 seans yaptırmalısınız. Her seansın arasında 15 gün olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir