Brezilya tekniği (BBL) ile poponuzu daha dolgun gösterin

Kalçanın görünümünü iyileştirmeye yönelik kozmetik cerrahi prosedürler, son birkaç yılda dünya çapında önemli ölçüde popüler hale geldi. Popo büyütme ameliyatı olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma  popüler bir kozmetik işlemdir. Kalçalarınızı daha sıkı, daha büyük ve hatlı hale getirerek iyileştirebilir. Kadınlar, vücudunu daha çekici ve kıvrımlı göstermek için dolgun bir kalçaya ihtiyaç duyarlar. Brezilya’daki kadınların kalçasından ilham alan Brezilya popo kaldırma estetiği sayesinde siz de kalçanızda çekici değişikler elde edebilirsiniz. Hastanın kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılan popo kaldırma estetiği en doğal ve estetik sonuçları ortaya çıkarır. Kişinin kendi yağı, kalça ile özdeşleşerek poponun en doğru ve naturel bir şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur. Silikon protezlerle kalça dolgunlaştırmak yerine daha doğal bir sonuç arıyorsanız Brezilya but lift (BBL) yani Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiğini tercih edebilirsiniz.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Kalçanın görünümünü iyileştirmeye yönelik kozmetik cerrahi prosedürler, son birkaç yılda dünya çapında önemli ölçüde popüler hale geldi. Popo büyütme ameliyatı olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma  popüler bir kozmetik işlemdir.

Op.Dr. Leyla Arvas’ın sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Kalçalarınızı daha sıkı, daha büyük ve hatlı hale getirerek iyileştirebilir. Kadınlar, vücudunu daha çekici ve kıvrımlı göstermek için dolgun bir kalçaya ihtiyaç duyarlar. Brezilya’daki kadınların kalçasından ilham alan Brezilya popo kaldırma estetiği sayesinde siz de kalçanızda çekici değişikler elde edebilirsiniz. Hastanın kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılan popo kaldırma estetiği en doğal ve estetik sonuçları ortaya çıkarır. Kişinin kendi yağı, kalça ile özdeşleşerek poponun en doğru ve naturel bir şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur. Silikon protezlerle kalça dolgunlaştırmak yerine daha doğal bir sonuç arıyorsanız Brezilya but lift (BBL) yani Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiğini tercih edebilirsiniz.

Dolgun ve Biçimli Kalça İçin BBL;

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya Poposu Kaldırma “BBL”, kalçaların boyutunu ve şeklini geliştirmek için kişinin kendi yağını kullanır. Popo Büyütme, doğal olarak küçük kalçaları olan veya önemli kilo kaybı nedeniyle hacim ve şekil kaybına uğramış kişiler için ideal bir seçenek olarak kabul edilir.

Dolgun ve Biçimli Kalça İçin BBL;

Ameliyat hakkında daha fazla bilgi almak, önce ve sonrası uygulamaları görmek için bize ulaşabilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Poponun Ne Kadar Kaldırılacağı nasıl Belirlenir?

Brezilya popo kaldırma estetiğinde öncelikle uzman hekim tarafından hasta muayene edilir. Hastanın poposuna ne kadar yağ ekleneceği, ne kadar kaldırılacağı ve hangi bölgelere yağ enjekte edileceği uzman doktor tarafından tasarlanır.

Kişinin belinden, uyluklarından veya karın bölgesinden alınan yağlar, açılan kesilerle kalçaya enjekte edilir. BBL tekniği ile yapılan popo kaldırma estetiğinde kesiler ortalama 2-3 mm civarındadır. Bu kesiler kalça kıvrımlarına gizlenerek ameliyat sonrasında izlerin minimal oranda görülmesi sağlanır. Popo estetiği genel anestezi altında yapılır, ameliyattan bir gün sonra hasta taburcu edilir.

Bu Ameliyat Hangi Estetik Sorunları Ortadan Kaldırır?

-Sarkık popo

-Küçük popo

-Eşit olmayan popo görünümü

-Büyük popo problemi

-Büyük basenler

Popo Ameliyatı Olduktan Sonra Beni Neler Bekliyor?

BBL ameliyatı olduktan sonra aynı gün içinde taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonrası yeni popo şeklinizin daha uzun süreli olması için koruyucu bir korse giymeniz önerilir. Doktorunuzun önerdiği korseyi 3 ila 6 hafta boyunca takmanızı öneriyor. Korse kullanmak ameliyat bölgesini koruyacak ve ameliyatın etkilerini kalıcı bir hale getirecektir.

Popo ameliyatı sonrasında iyileşme süreci 10 gün içinde tamamlanır. Popodaki şişliklerin azalması ve poponun yeni şeklini alması 3 ila 6 ay sürebilir. Bu süreçte ağır sporlardan uzak durmalı ve çok fazla sırt üstü yatmamalısınız. 

BBL Öncesi Hazırlık

Ameliyat öncesi ziyaret muayeneniz sırasında, plastik cerrahımız size prosedür boyunca rehberlik edecek, fizik muayene yapacak ve seçenekleri açıklayacaktır. Ayrıca, izlemeniz için bazı ameliyat öncesi talimatlar da verecektir. Genel talimatlardan bazıları şunları içerir:

  • Bitkisel ilaçların yanı sıra aspirin, kan inceltici ve doğum kontrol ilaçları almaktan kaçının.
  • Kafein ve alkol tüketimini azaltın.
  • Önerilen diyet rejimini uygulayın.

BBL Popo Kaldırma Ameliyatının Etkileri Nelerdir?

BBL yani popo estetiğinin en önemli avantajı poponuzu kaldırarak vücudunuzun daha fit göstermesidir. Kalkık bir popo, boyunuzun daha uzun görünmesine yardımcı olur, uyluk bölgenizin ince durmasını sağlar ve belinizi daha ince gösterir.

 Popo estetiği sayesinde poponuz dolgun görünür, vücut hatlarınız daha yuvarlak durur ve kum saati şeklini alır. BBL ameliyatı olduktan sonra giydikleriniz daha çok yakışacak, kalçanız Latin Amerikalı kadınlar gibi çekici ve seksi görünecektir. 

Brezilya popo estetiği nasıl yapılır?

BBL tekniği, kişinin kendi vücudundan alınan yağların transferi ile popo kaldırma işlemidir. Bu teknik ile yapılan popo estetiğinde hastanın karın ve ya uyluk bölgelerinden Liposuction yöntemi ile yağ alınır. Bu bölgelerin tercih edilme sebebi, kişinin en çok yağ depolanan bölgelerin burası olmaması ve bu yağların zor erimesidir. Böylece popoya aktarılacak yağların kalıcılığı sağlanmış olur.

Liposuction ile alınan bölgesel yağlar, steril bir ortamda kabın içinde bekletilir. Bu özel kutu, yağın kirlenmesini önler, bu da enfeksiyon riskini azaltır. Kap ayrıca havanın yağ ile etkileşmesini önler. Havaya maruz kalmak yağın ömrünü azaltır.

Yağ bir kutuya toplandıktan sonra büyük şırıngalara aktarılır. Yağın sıvıdan ayrılmasına izin verilir. Sıvı, vücut tarafından emilmeyen şişen bir sıvıdır. Sıvı atılır ve sonra yağ daha küçük şırıngalara aktarılır. Küçük enjektörün ucuna yağ enjekte etmek için özel bir kanül bağlanır. Daha küçük bir şırınga yağın daha hassas enjeksiyonunu sağlar. Böylece yağ transferi tamamlanır. Popo estetiği sayesinde bel ve uyluk bölgeleriniz incelir, vücudunuz kum saati şeklini alır.

Brezilya Popo Kaldırma Sonuçları nelerdir?

Sonuçları hemen göreceksiniz, ancak nihai sonuçlar şişlik tamamen geçtikten sonra görünür hale gelecektir. İşlemin sonucu kalıcıdır. Bununla birlikte, Brezilya tipi popo kaldırma durumunda, bir miktar yağ vücut tarafından geri emilecektir.

Brezilya Popo Estetiğinin sonuçları uzun süre devam eder. Önlemleri doğru bir şekilde uygularsanız tahmin edilen süreden daha uzun sürebilirler. Ayrıca, sizi kilo almaya yönlendiren faaliyetlere kendinizi kaptırmadan sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı sürdürmelisiniz. Cerrahımız, takip hizmetleri ve talimatlarıyla sonuçlarınızı uzun ömürlü hale getirmenize yardımcı olur.

BBL Sonrası Bakım nasıl yapılır?

İyi bir ameliyat sonrası bakım, hızlı ve sorunsuz bir iyileşmenin anahtarıdır. Plastik cerrahımız size ameliyat sonrası talimatların kapsamlı bir listesini verecektir. Her hasta için uyulması gereken bazı ipuçları şunları içerir:

  • Kalçanıza baskı yapmaktan kaçının ve yaklaşık iki hafta boyunca karnınızın üzerine yatın.
  • Şişliği hafifletmek için verilen korseyi dört hafta mutlaka giyin.
  • Ameliyattan sonraki ilk gün tam yatak istirahati alın.
  • Uzun süre oturmaktan kaçının.
  • Reçeteli ilaçları doktorun önerdiği şekilde kullanın.

Popo Estetiği fiyatı nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo Estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir