Brezilya tekniği (BBL) ile poponuzu daha dolgun gösterin

Kadınlar, vücudunu daha çekici ve kıvrımlı göstermek için dolgun bir kalçaya ihtiyaç duyarlar. Brezilya’daki kadınların kalçasından ilham alan Brezilya popo kaldırma estetiği sayesinde siz de kalçanızda çekici değişikler elde edebilirsiniz. Hastanın kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılan popo kaldırma estetiği en doğal ve estetik sonuçları ortaya çıkarır. Kişinin kendi yağı, kalça ile özdeşleşerek poponun en doğru ve naturel bir şekilde dolgunlaşmasına yardımcı olur. Silikon protezlerle kalça dolgunlaştırmak yerine daha doğal bir sonuç arıyorsanız Brezilya but lift (BBL) yani Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiğini tercih edebilirsiniz.

Poponun ne kadar kaldırılacağının belirlenmesi

Brezilya popo kaldırma estetiğinde öncelikle uzman hekim tarafından hasta muayene edilir. Hastanın poposuna ne kadar yağ ekleneceği, ne kadar kaldırılacağı ve hangi bölgelere yağ enjekte edileceği uzman doktor tarafından tasarlanır.

Kişinin belinden, uyluklarından veya karın bölgesinden alınan yağlar, açılan kesilerle kalçaya enjekte edilir. BBL tekniği ile yapılan popo kaldırma estetiğinde kesiler ortalama 2-3 mm civarındadır. Bu kesiler kalça kıvrımlarına gizlenerek ameliyat sonrasında izlerin minimal oranda görülmesi sağlanır. Popo estetiği genel anestezi altında yapılır, ameliyattan bir gün sonra hasta taburcu edilir.  

Popo estetiği sayesinde daha kıvrımlı hatlara kavuşun

BBL tekniği, kişinin kendi vücudundan alınan yağların transferi ile popo kaldırma işlemidir. Bu teknik ile yapılan popo estetiğinde hastanın karın ve ya uyluk bölgelerinden Liposuction yöntemi ile yağ alınır. Bu bölgelerin tercih edilme sebebi, kişinin en çok yağ depolanan bölgelerin burası olmaması ve bu yağların zor erimesidir. Böylece popoya aktarılacak yağların kalıcılığı sağlanmış olur.

Liposuction ile alınan bölgesel yağlar, steril bir ortamda kabın içinde bekletilir. Bu özel teneke kutu, yağın kirlenmesini önler, bu da enfeksiyon riskini azaltır. Kap ayrıca havanın yağ ile etkileşmesini önler. Havaya maruz kalmak yağın ömrünü azaltır.

Yağ bir kutuya toplandıktan sonra büyük şırıngalara aktarılır. Yağın sıvıdan ayrılmasına izin verilir. Sıvı, vücut tarafından emilmeyen şişen bir sıvıdır. Sıvı atılır ve sonra yağ daha küçük şırıngalara aktarılır. Küçük enjektörün ucuna yağ enjekte etmek için özel bir kanül bağlanır. Daha küçük bir şırınga yağın daha hassas enjeksiyonunu sağlar. Böylece yağ transferi tamamlanır. Popo estetiği sayesinde bel ve uyluk bölgeleriniz incelir, vücudunuz kum saati şeklini alır.