Lazer epilasyon tedavisi, vücudunuzda ki tüylerden tamamen ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan bir işlemdir. Lazer epilasyon tekniği tüylerin köklerine lazer atışları yaparak tüylerin tekrar uzamamasını sağlar. Günümüzde lazer epilasyonun birkaç farklı versiyonu vardır. Bunlar arasında en etkili sonuçlar alınan uygulama Soprano buz lazerdir. Buz lazer tamamen acısızdır ve her cilt rengine uygulanabilir. Eğer siz de vücudunuzda ki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isterseniz lazer epilasyon teknolojisi ile tanışmalısınız.

Neden lazer epilasyon yaptırmalıyım?

Lazer epilasyon ile hayatınız boyunca tüy alma probleminden kurtulabilirsiniz. Tatillerde, yaz aylarında zamanımızın bir çoğunu tüy almakla geçiriyoruz. Tüy alma tekniklerinde yaptığımız hatalar sonucu tüylerimiz olduğundan daha sert çıkabiliyor veya daha hızlı uzuyor. Jiletle tüy almak vücudumuzda batıklara sorun açıyor ve cildimizin pürüzlü görünmesine yol açıyor. Lazer epilasyon ile batıklarınızdan kurtulup, yumuşak ve pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

Soprano buz lazer teknolojisi nedir?

Soprano buz lazer, lazer teknolojisinin geldiği son noktadır. Tek başlıkta bulunan üç farklı lazer dalga boyu sayesinde farklı cilt tiplerine uygun lazer atışları yapılabilir. Farklı doku derinliğindeki kıl hücrelerini hedefleyen bu uygulamada kişinin kıl yapısına göre üç farklı dalga boyutundan uygun olanı kullanılır.

Koyu renkli tenler için

Soprano buz lazer uygulamasında koyu cilt rengi için 1064 nm dalga boyutu tercih edilir. Böylece düşük melanin emilimi sağlanarak koyu renkli ciltte hasar oluşmaması sağlanır. Buz lazer uygulamasında kıl köklerindeki kılcal damarlara hasar oluşturarak kıl kökleri yok edilir.

Açık renkli tenler için

Açık renkli tenlerde melanin kramoforu daha güçlü emilim sağladığı için 755 nm dalga boyutu tercih edilir. Bu dalga boyutu ile açık tenler de koyu renkli ve kalın yapılı tüyler ortadan kaldırılır. Fakat bu uygulama bronz kişilerde yanık problemine yol açabilir bu nedenle mutlaka uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır.

İnce tüyler için

İnce tüyleri lazer epilasyonla yok etmek için 810 nm dalga boyutu kullanılmalıdır. Diyot lazer adı verilen bu dalga boyutu ile orta derecedeki kıl kökleri hedeflenir. Bu nedenle kolların üst tarafı, sırt ve yüz gibi ince tüylerin çok olduğu bölgelerde etkili sonuçlar yaratılır.

Soprano buz lazerin avantajları

Soprano buz lazer üç farklı dalga boyutunu tek başlıkta kullanarak her cilt rengine göre lazer atışı yapabilir. Ayrıca buz lazer erkek tipi kıllanma gibi en zor tüyleri de kalıcı olarak yok eder.

Soprano buz lazer yüksek enerji darbesi kullanarak dermisi yavaş yavaş ısıtır. Böylece kıl köklerinde hasar bırakarak onların devre dışı kalmasını sağlar. Bu uygulamada çevre dokulara zarar verilmediği için tamamen güvenli bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir