Göğüs Kıllarından Saç Ekimi

Saç ekimi teknolojisi günden güne gelişerek ‘imkansız’ denileni bile yaptırıyor. Saç ekimi için tercih edilebilir iki yöntem vardır; FUT ve FUE yönteminde kişinin ense bölgesinden saçlar alınarak kellik görülen bölgelere saç ekimi yapılır. Fakat bu yöntemlerle tamamen saçları dökülmüş kişilerde enseden alınan saçlarla ekim yapılıyordu. Uzun süren araştırmalar sonucunda kişinin saçları tamamen dökülmüş olsa da artık saç ekimi yapılabiliyor. Göğüs kıllarından alınan kıl kökleri kişinin saçsız derisine ekilerek güçlü ve gür saçlara kavuşması sağlanıyor.

Tamamen kel kişilere saç ekimi nasıl yapılır?

Kişinin ense bölgesi de dahil olmak üzere başında hiç saç teli kalmadıysa alternatif olarak sakallar ve göğüs kılları kullanılabilir. Göğüs kılları, saç tellerine en yakın bulunan göğüs kılları, çıkış yönüne doğru ekildiğinde doğal saç görünümü yakalanır. Ekim yapıldıktan 1 yıl sonra göğüs kıllarının doğal saçlardan farklı olduğu anlaşılmayacaktır.

Eğer kişinin biraz da olsa ensesinde saçları varsa bu durumda ensedeki saç kökleri göğüs kılları ile desteklenerek daha gür bir görünüm sağlanır. Burada önemli olan saç ekimi yapılacak olan yerin genişliğidir. Ensede saç kökleri varsa mutlaka bunları değerlendirilmesi gerekir çünkü göğüsten kılları almak ense bölgesine daha hassas ve zorlu bir işlemdir. Göğüsün lokal olarak uyuşturulması zordur. Bu nedenle göğüsten kıl alımı için birden fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.

Göğüs kıllarından saç ekimi yaptırmak ne kadar sürer?

Göğüs kıllarından saç ekimi yaptırmak, klasik saç ekimine göre daha uzun sürer. Göğüs kıllarından ekim yapıldıktan sonra ilk sonuçları görmek 3 ay kadar sürer. 3 aydan itibaren saçlarınızda yeni saç tellerinin çıktığını göreceksiniz.

FUT ve FUE yöntemlerinden farklı olan bu yöntem tecrübe gerektirir. Bu nedenle mutlaka güvenilir bir doktora göğüs kıllarından saç ekimi yaptırmanızı öneriyoruz.

Göğüs bölgesindeki kıllar teker teker alınarak saçlı deriye ekilir. Saçlı deride bu kılların tutunması 3 ay alacaktır. Göğüs kılları FUE veya DHI yöntemleri ile toplanır. Kesi işlemi yapılmaz bu nedenle işlem sonrası acı veya iz oluşmaz. Daha sonra bu kıl kökleri saçsız bölgeye yerleştirilir. Bu işlemde de iz kalmaz, ağrı oluşmaz.

Göğüs kıllarından saç ekimi iyileşme süreci

Göğüs kıllarıyla saç ekimi yapmanın klasik saç ekimi yöntemlerinden çok farkı yoktur, iyileşme süreci hemen hemen aynıdır. İşlemden sonra ilk üç gün içinde yıkama işlemi yapılır. İlk yıkama işlemi mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır. İlk üç ay içinde yeni saç kökleri büyümeye başlayacaktır. 6 ay içinde saçların büyük bir kısmının büyüdüğünü göreceksiniz, 1 yıl içinde ise saçlarınız tamamen uzamış olacaktır.

Göğüs kıllarından saç ekiminin kalitesi, göğüs kıllarının kalınlığına ve yoğunluğuna bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir