Cihan Koç 1998 yılında İstanbul’da doğdu, üniversiteye kadar eğitimini burada tamamladıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazanarak lisans eğitimi için Kıbrıs’a yerleşti. 4 yıl boyunca oldukça dinamik bir eğitim hayatı geçiren Cihan Koç edindiği başarılarla üniversitenin reklam yüzü oldu, sonrasında Kıbrıs’ın tamamında oldukça tanınır bir hale geldi. Bu sebeple özellikle Beslenme ve Diyetetik alanına ilgi duyan genç bireylerin bilgi almasında ve geleceğe dönük kariyer planlamalarında oldukça yol gösterici oldu. Bu süreçte 100’den fazla lokal ve global şirketle çalışmalar yaparak kariyerinin temelini sağlam bir şekilde oluşturdu.

Staj eğitimlerini sırasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi ve Uzman Diyetisyen Orçun Kürüm ile tamamlayan Cihan Koç 2020 yılında lisans eğitimini tamamlayıp tekrar İstanbul’a döndü.

Tez konusu olarak günümüzde hala çalışmaların yetersiz olduğu “Sosyal Medyanın Obezite Üzerindeki Etkileri” başlığını seçerek bu alanda dünyada çalışmalar yürüten ilk diyetisyenlerden biri oldu.

Burada lokal olarak bilinirlik sağlayan Cihan kısa süre içerisinde Quartz Clinique diyetisyeni olarak faaliyet göstermeye başladı. Obezite, sporcu beslenesi, gebelik öncesi ve sonrası beslenme, onkoloji beslenmesi, tıbbi beslenme alanları başta olmak üzere danışanlarına hizmet vermektedir.