AMELİYATSIZ RHİNOPLASTY

Yüz estetiğinin temel özelliği olan burun şekli, görünümünüzün genel dengesi ve orantısı için odak noktasıdır. Burun formunda bir kusur veya asimetri olduğunda, tüm estetik bakışınızı çöpe atabilir ve sizi görünüşünüz hakkında mutsuz hale getirebilir. Bununla birlikte, herkes önemli bir maliyet ve iyileşme süresi gerektiren cerrahi burun şekillendirmeye hazır değildir. Bu kişiler için cerrahi olmayan rinoplasti olarak bilinen hızlı ve rahat bir ofis prosedürü sunulmaktadır. Hem de kendi vücut yağınızın kullanılabildiği “buruna yağ enjeksiyonu” burun estetiğinde imdadınıza yetişiyor. 

Buruna Yağ Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Adından da anlaşılacağı gibi bu işlem ameliyatsız burun şekillendirme imkanı sunar. Cerrahi olmayan konforlu işlemi gerçekleştirmek için kullanılan birincil araç vaser liposuctiondır. Pürüzsüzleştirmek, hacim kazandırmak ve simetri oluşturmak için gerekli yağ gıdı bölgesi kadar küçük bir alandan dahi temin edilebilir. Bu tedavi, genel anesteziye, veya uzun bir iyileşme sürecine gerek kalmadan çok çeşitli şikayetler için düzeltme sunar. Prosedürün tamamlanması ortalama iki saatten az sürer. Yeni görünüm sadece cerrahi kadar kalıcı olmasa da, birçok dolguya oranla daha uzun süre dayanmaktadır.

Buruna Yağ Enjeksiyonunun Avantajları!

Kalıcı iyileşme sağlamanın tek yolu ameliyat olsa da, ameliyatsız bir burun estetiği olarak yağ enjeksiyonu seçmenin birçok avantajı vardır:

 • Hızlı işlem yapılır
 • İlgili riskleri azaltan genel anestezi ihtiyacı yok
 • Tedavi nispeten rahat ve konforludur
 • Sonuçlar işlemden hemen sonra belli olur

Yağ enjeksiyonunun dezavantajı ise yağların eriyebilir olması nedeni ile kişiye bağlı olarak zamanla eski şekline geri dönebilmesidir.

Buruna Yağ Enjeksiyonu İçin Uygun Adaylar! 

Buruna yağ enjeksiyonu, burnunun boyutundan, şeklinden veya kontüründen memnun olmayan ancak gerekli düzeltmeleri yapmak için cerrahi bir işlem yaptırmak istemeyenler için iyi bir seçimdir. 

 • Burun köprüsünü düzeltir
 • Tümsek veya içbükey görünümü azaltır
 • Burnun iki tarafı arasında simetri oluşturur
 • Dar bir köprüyü genişletir
 • Sivri burun ucuna şekillendirme sağlar
 • Yukarı dönük bir burnun görünümünü azaltır
 • Yaralanmanın geride bıraktığı kusurları düzeltir

İşlem aynı zamanda cerrahi rinoplasti düşünen kişilere de yapılabilir. Ameliyat olmayı düşünen ancak daha kalıcı sonuçlara geçmeden önce yeni görünümü “denemek” isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır. İlk rinoplastinin sonuçlarından memnun olmayan bazı hastalar, ameliyat sonrası geride kalan kusurlar için de ameliyatsız düzeltme isteyebilirler.

Buruna Yağ Enjeksiyonu Sonrası! 

Buruna yağ enjeksiyonundan sonra bir miktar şişlik ve beraberinde morluk olması normaldir, ancak yan etkiler cerrahi bir işlemden sonra yaşananlara göre çok daha az şiddetlidir. Şişlik bir veya iki hafta kadar sürebilir. Şişlik azaldığında, iyileşmelerinizin belirginleşeceğinden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir