Popo kaldırma yani Brazilian But Lift (BBL) günümüzün en yaygın estetik operasyonlarından biridir. Kişinin kendi yağı ile yapılan bu estetik girişim sayesinde kadınlar daha çekici ve dolgun bir popoya sahip olurlar. Popo büyütme için yapılan silikon ameliyatlardan sonra Brezilya tekniği ile popo büyütme ameliyatının çok daha doğal ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkardığı görüldü. Aynı zamanda Brezilya tipi popo estetiğinde hastanın kendi yağları popoya transfer edildiği için kişinin vücudunda incelme de elde ediliyor. Tek bir ameliyatla hem incelmek hem de daha dolgun bir popoya kavuşmak isteyen kadınlar BBL yani Brazilian But Lift estetiğini tercih ediyor.

Brezilya tipi popo estetiği kimlere uygundur?

Brezilya tekniği ile yapılan popo estetiği herkese uygun değildir. Öncelikle kişilerin popo yapısının dolgunlaşmaya ve kaldırılmaya uygun olması gerekmektedir. Popo hacminin tamamen yok olduğu durumlarda yağ transferi ile popo büyütme estetiği önerilmez. Aynı zamanda çok düz popolu ve düşük popolu kişiler için Brezilya tipi popo estetiği yapılamaz.Bu gibi durumlarda silikon popo protezi daha estetik sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Ayrıca, Brezilya tipi popo estetiği kişinin kendi yağı ile yapıldığı için hastanın vücudunda fazla bölgesel yağ olması gerekmektedir.

Bazı durumlarda, yağ enjeksiyonu ile silikon protez ameliyatı kombine edilebilir. Çok düşük kalçalı veya zayıf kişiler için uzman hekimin önerisi kombine ameliyat yapılabilir.

Brezilya tekniği ile yapılan popo estetiği ile kalıcı bir etki yakalayın

Brezilya popo estetiği, son yıllarda oldukça popüler olan vücut şekillendirme ameliyatlarından biridir. Bu işlemin bu kadar popüler olmasının sebebi, aynı zamanda hastayı incelten bir etkisinin olmasıdır. Kişinin karın, bel ve uyluk bölgesinden alınan yağlar sayesinde hasta ameliyat sonrasında daha ince bir vücuda sahip olur.

Brezilya tekniğinin bir diğer avantajı ise, etkisinin kalıcı olmasıdır. Bu ameliyatta kullanılan özel kanüller sayesinde, yağ hücreleri popoya enjekte edilir. Uzman hekim tarafından transfer edilen yağ dokusu katmanlı bir şekilde popoya enjekte edilmelidir. Böylece popodaki yağ dokusu kalıcı olacak, erime riski azalacaktır.

Brezilya tipi popo estetiği nasıl yapılır?

Brezilya tekniği ile yapılan popo estetiği genel anestezi altında gerçekleşir. Popoya yapılan yağ transferi ortalama 4-5 saat arasında sürer. 2 mm’lik minik kesiler aracılığı ile kişinin yağları, popoda işaretlenen bölgelere transfer edilir.

Ameliyattan sonra poponun şeklini koruması için hastaların özel bir korse giymesi gerekir. Bu süreçte hastalar popo üzerine çok baskı yapmamalıdır. Otururken yan oturmak, uyurken yüz üstü pozisyonda oturmak poponun yeni şeklini koruyacaktır. 3 ila 6 ay arasında ameliyatın ödemi tamamen geçer ve popo kendi şeklini almış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir