Dolgun kalçalar son yılların en popüler estetik görünümlerinin başında geliyor! Kalçanın dışarı doğru çıkık ve biçimli olması seksi görünmenin en önemli anahtarı. Eğer siz de kalçanızı dolgunlaştırmak ve daha biçimli görünmesini sağlamak istiyorsanız kendi vücut yağınızı kullanabilirsiniz. Kişinin fazla bölgesel yağları kullanılarak artık kalça büyütme estetiği yapılabiliyor. Bu aşamada öncelikle hastanın vücudundaki yağ fazlalığı istediği kalçanın büyüklüğüne, şekline, mevcut yağ yoğunluğuna ve yumuşak doku kalitesine göre uygun olarak Vaser Liposuction yöntemi ile çekilir. Kalça büyütme işlemi için genellikle karın, uyluk gibi bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu bölgeler tercih ediliyor. Çekilen yağlar canlılığını koruyarak kişinin kalçasına enjekte edilir. Yağ ile kalça dolgunlaştırma estetiğinde iz kalmaz, aynı gün taburcu olabilirsiniz.

 

Kalça büyütmek için neden yağ enjektesini tercih etmeliyim?

Biçimli kalçalar için yağ enjeksiyonu yaptırmanın oldukça fazla avantajı var. Öncelikle hastanın istenmeyen yağlarından kurtulması yani bu yağları değerlendirmesi sağlanır. Kalçanızı dolgunlaştırırken aynı zamanda belinizi inceltmeniz mümkün! Kalçaya yağ enjeksiyonu sayesinde kalçanız yukarı doğru kaldırılır ve lifting etkisi yaratılır. Kalçanızın üst ve orta kısımlarına yerleştirilen yağ dokusu poponuzda doğal bir sonuç bırakacaktır. Yağ enjeksiyonu ile sadece popo dolgunlaştırma değil, popo şekillendirme de yapabilirsiniz. Sarkan kalçalar yağ transferi ile toparlanarak daha çekici bir görüntü sağlanır. Ayrıca enjekte edilen yağ canlı bir doku olduğu için kalçanızda ki cilt kalitesi artar ve bu bölgedeki pürüzler zamanla kendiliğinden yok olur.

Yağ transferi ile Brezilya poposu mümkün!

Kişinin kendi yağı ile Brezilya poposuna ulaşmak için Vaser Liposuction yöntemiyle karın ve ya uyluk bölgenizden yağ çekimi yapılır. Kalça büyütme işleminde her kalça için ortalama 300 – 400 ml yağa ihtiyaç duyulur. Yağ enjeksiyonunu yapıldıktan ilk 6 ay içinde enjekte edilen yağların %30’u kendiliğinden erir. Geri kalan kısmı ise ömür boyu kalıcılığını koruyacaktır.

Kim Kardashian poposu, Jennifer Lopez kalçası isteyen kişiler için yağ transferi en pratik ve etkili sonucu yaratır. Yağ enjeksiyonundan hemen sonra sonuçları görmeye başlarsınız. İlk günler ödem ve şişlik sonucu kalçanız olduğundan daha büyük görünebilir. 3 hafta içinde kalçanız daha doğal ve biçimli görünecektir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütmek kimler için uygundur?

Kalça büyütme estetiği 20’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonu 60’lı yaşlara kadar yapılabilir. Burada önemli olan kişinin yeterli yağ dokusunun bulunmasıdır. Yaş ilerledikçe kişilerin deri altı yağ miktarı azalır. Bu da vücut yağının azalmasına yol açar. Bu nedenle kalça dolgunlaştırma işlemi için çok beklememenizi öneririz.

Yağ dokusunun azalması aynı zamanda kalçanın da sarkmasına yol açar. Kalçanın sarktığı durumlarda, yağ enjeksiyonu ile kalçanızı doldurarak eskisi gibi sıkı ve dolgun görünmesini sağlayabiliriz.

Kalça dolgunlaştırma estetiğinde ne kadar yağ kullanılır?

Öncelikle kalça dolgunlaştırma yapılacak olan hastanın ayakta kontrolu yapılır. Kalçanın ne kadar doldurulabileceği tespit edilerek gerekli çizimler ve planlar yapılır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiği lokal anestezi altında gerçekleşir. Vaser Liposuction ile alınan yağların %50’si kalça dolgunlaştırma için kullanılır. Her bir kalça için ortalama 400 ml yağa ihtiyaç olduğu için toplamda kişiden 1500 ila 2000 ml arasında yağ çekimi yapılır. Vaser Liposuction ile 2-3 mm kalınlığındaki kanüller kullanılarak gerekli miktarda yağ çekimi yapılır.

Çekilen yağlar sonrasında kalçada işaretlenen bölgelere enjekte edilir. Her bir kalça için en fazla 700 ml yağ kullanılması tavsiye edilir. İhtiyaç durumunda kalçanın yanlarına da yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Yağ enjeksiyonundan sonra iyileşme süreci

Kalça dolgunlaştırma estetiğinden sonra hastalara özel olarak verilen çamaşırların 6 hafta boyunca kullanılması gerekir. Hastalar operasyondan sonra ilk 4 gün oturmamalılardır. 5.günden itibaren günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kalça dolgunlaştırma işleminde herhangi bir dikiş kullanılmaz, yara izi kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir