Kadınları en çekici gösteren bölgelerin başında bacaklar ve popo gelir. Dolgun kalçalar, ince bacaklar ile kadınlar kendilerini çok daha güzel ve özgüvenli hissederler. Yaz ayında bikini giymekten çekinmez, özel ilişkilerinde daha çekici olurlar. Güzel popo ve kusursuz bacaklar bazen doğal olarak karşınıza çıkmayabilir. Bacaklarınızda ve poponuzda estetik olmayan deformasyonlar varsa bunları estetik ameliyatlarla yok edebilirsiniz. Kombine ameliyat imkanları sayesinde bacak ve popo şekillendirme ameliyatı olup bir günde çaba harcamadan çekici ve seksi görünebilirsiniz.

Yağ transferi tekniği

Kadınların bacak ve popo şekillendirme amacıyla tercih ettikleri ilk yöntem liposuctiondır. Kalıcı bir sonuç bırakan yağ transferi işlemiyle poponuzu daha dolgun, bacaklarınızı ise daha orantılı ve ince gösterebilirsiniz. Yağ transferi tekniğinde kişinin bölgesel yağları, ihtiyacı olan bölgelere aktarılarak daha dengeli ve simetrik bir görüntü yaratılır. Yağ transferi tekniğinde klasik liposuction yerini Vaser liposuctiona bırakıyor. Klasik liposuction yapılan hastalardan aldığımız geri dönüşümlere göre ameliyat sonrasında dalgalanmalar olabiliyor, yağ alınan popo bölgesinde sarkma görülebiliyor ve en önemlisi uygulama yapılan bölgede çukurlar oluşuyor. İlerleyen estetik cerrahi teknolojisinde artık vaser liposuction ile çok daha kolay ve pratik bir şekilde yağ transferi yaptırabilirsiniz.

Bacak ve popo şekillendirme estetiği nasıl yapılır?

Bacak ve popo şekillendirme estetiği vücudun genel yapısına ve hastanın taleplerine göre planlanır. Bazı kişiler daha yuvarlak popo görünümü severken bazısı ise zayıf popo görüntüsünden mutlu oluyor. Bacak içleri ve popo altı bölgesi vücuttaki en ince deri yapısına sahiptir. Cilt altı yağ dokusu da incelen kişilerde anında selülit görüntüsü meydana gelir.

Bacak ve popo şekillendirme estetiğinde ilk olarak Vaser liposuction tercih edilir. Uygulama yapılacak olan bölgedeki cilt altı yağ dokusu sıkılaştırılarak hastanın bacakları daha gergin ve sıkı görünür. Bacak bölgesindeki bağ dokusu da lazer gerdirilir.  İç bacaklar ve popo bölgesinde fazla yağ alındığında işlem tamamlanır. Bazı aşırı kilolu kişilerde direkt olarak liposuction yapılmaz. Kişiyi önce zayıflama programlarına yönlendirirz, yeterli kilo verildikten sonra şekillendirme işlemi başlayabilir.

Bacak ve Popo Şekillendirme sonrası İyileşme Süreci

Ameliyattan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Eğer kombine birkaç ameliyat tercih ederseniz bir gece hastanede kalmanız önerilir. Ameliyattan sonraki 2-3 hafta ameliyatın etkisiyle ödem artışı olabilir. 3.haftadan itibaren ödemlerinizi atacak, yeni fiziğinizin keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir