Angel Lip Lifting ile Daha Genç Görünün

Bazı kadınlarda burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe oldukça uzun olur. Normalden uzun olan bu mesafe kadınlarda şaşkın- estetik olmayan bir görüntüye sebep olabilir. Üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin uzun olması doğuştan olabildiği gibi yaşlılık ile birlikte de gelebilir. Yaşlılık ile birlikte deri altındaki yağ dokusu azalır. Yağ dokusunun azalmasıyla birlikte cilt de sarkmaya başlar ve kırışıklıklar gözle görülür bir hale gelir. Bunun önüne geçmek için lip lifting ameliyatını öneriyoruz. Gençlere mutlu bir ifade kazandırmak, yaşlılarda ise daha genç görünmek için kalıcı melek dokunuşu ameliyatını değerlendirebilirsiniz.

Burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe ne kadar olmalıdır?

Burun tabanı ile dudak arasındaki mesafe kişiden kişiye değişebilir. Genellikle kadınlar için bu mesafe 1 cm ile 1.2 cm arasında oluyor. Erkeklerde ise burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafe kadınlara göre daha uzundur. 1.3 cm – 1.5 cm arasındaki mesafe erkeklerde normal olarak görülüyor. Fakat unutmamanız gereken nokta, bu mesafe yaşlandıkça uzayacaktır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikler burun ile dudak arasında mesafe sarkmanın etkisiyle uzar. Çünkü yaşlandıkça vücuttaki kemikler geri çekilir ve böylece yüz eti daha fazla asılır. Cilt de sarkar. Gençlerde ideal dudak görüntüsü, üst dudağın daha kalkık olduğu görünümdür.

Dudak Kaldırmada angel lip lifting

Dudağın pembe olan kısmı, bıyık kısmının ⅓’ü veya 1/2’si kadar olmalıdır. Bundan daha uzun olan kişilere lip lift ameliyatı önerilir. Lip lifting ameliyatı lokal anestezi altında yapılır. Sadece dudak bölgesi uyuşturulur, böylece kişinin daha rahat bir ameliyat geçirmesi hedeflenir. Lip lifting ameliyatında burun tabanındaki alan kesilerek üst dudak kaldırılır. Bu ameliyatta sinirler ve ya kaslara dokunulmaz, işlem sonrası hissizsizlik gibi risklerle karşılaşmazsınız.

Angel lip lifting nasıl yapılır?

Angel lip lifting için burnun hemen altında minik bir kesi yapılır ve oradan küçük bir doku çıkarılır. Buradan çıkarılan dokunun miktarı kişinin  burun dudak mesafesine göre değişebilir. Üst dudak ortalama üst dişlerin 1/3 ünü örtecek kadar yükseltilir. Böylece dudağın pembe kısmının hacmi artırılır. İşlem yaklaşık olarak 1 saat sürer. Dudak kaldırma operasyonu sonucunda ağız ve dudaklarda daha genç ve dinamik bir görünüm yaratılır. Dudak köşeleri kalkar, dişler daha fazla görünür. Dolgu yaptırmadan kalıcı, hacimli dudaklara ve her daim mutlu, neşeli, dinamik görünüme sahip olmak için küçük bir adım atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir